Повернення в Україну: варіанти для українців, які втратили документи
Як потрапити додому через країни Європи?
У 2022 році мільйони українців були вимушені покинути домівки у зв’язку з війною, розв’язаною Росією. У деяких з них через певні обставини були втрачені документи, які дозволяють повернутися додому. Та все ж з цієї ситуації можна вийти, маючи посвідчення особи на повернення в Україну. Про те, як ним скористатися та виїхати на Батьківщину через території третіх країн, розповідає сервіс грошових переказів Tempo.
Що таке посвідчення особи на повернення в Україну?
Цей документ посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на в’їзд. Оформити посвідчення особи на повернення в Україну можна у закордонних дипломатичних представництвах та консульських установах.
Переважно, такий документ видають, якщо Генеральне консульство України не має підстав для оформлення заявнику паспорта для виїзду за кордон, або ж сам заявник не має можливості чи бажання очікувати на оформлення паспорта чи потребує термінового виїзду до України, не маючи при цьому дійсного паспорта. Детальніше про процес оформлення посвідчення особи на повернення в Україну можна на сайті: https://mfa.gov.ua/consul/forua/pas-doc/pnp.
Виїзд в Україну через Німеччину
ФРН визнає посвідчення особи на повернення в Україну, але виключно як тимчасовий документ. Німеччина може розглядатись тільки як транзитна держава, оскільки не має спільного державного кордону з Україною. Тобто з таким посвідченням ви не зможете в’їхати у ФРН наземним транспортом, а виключно авіашляхом. Крім того, вам заборонено покидати транзитну зону аеропорту.
Це означає, що ви, наприклад, можете прилетіти в Німеччину, звідти – у Польщу, а потім – поїхати в Україну.
Повернення через Болгарію
Болгарія також не має з Україною спільних кордонів, проте визнає посвідчення на повернення.
Якщо ви вирішили повернутись на Батьківщину через цю країну, то врахуйте той момент, що у такому випадку необхідно оформити болгарську транзитну візу безпосередньо в тій країні, в якій зараз перебуваєте.
Посвідчення особи на повернення в Україну: виїзд через Польщу
Польща одна з тих країн, яка максимально спростила бюрократичні процеси для українців. Утім, якщо ви перебуваєте в іншій державі, але плануєте повернення в Україну через Польщу, використовуючи посвідчення на повернення, то повинні оформити польську транзитну візу.
Якщо ви в’їжджаєте у Польщу з таких країн як Литва, Білорусь чи інші, де немає польських дипломатичних установ, то питання пропуску прикордонники Польщі розглядатимуть індивідуально, адже ви не маєте можливості отримати польську транзитну візу.
Повернення додому через Туреччину
Потрапити в Україну з країн ЄС через Туреччину з посвідченням на повернення неможливо. Проте це можна зробити, якщо ви, наприклад, перебуваєте в Грузії чи Вірменії.
Крім того, ви можете повернутись на Батьківщину із закордонним паспортом чи звичайним паспортом громадянина України навіть із країн ЄС.
Якщо ж ви здійснюєте транзитний авіапереліт через Туреччину, то виходити із транзитною зони аеропорту не маєте права.
Виїзд в Україну через Румунію
Повернутись додому через цю державу громадянам України можна транзитом навіть без оформлення візи, оскільки країни мають спільний кордон.
Крім того, в Румунії діють додаткові правила для громадян України, що покинули Батьківщину після 24 лютого 2022 року. Транзитний проїзд через Румунію в Україну можливий за пред’явлення на прикордонному пункті внутрішнього чи закордонного паспорта, свідоцтва про народження. Діти можуть бути вписані в паспорт будь-кого із батьків.
Тож тепер ви знаєте, як повернутись додому, використовуючи посвідчення особи на повернення в Україну, та які країни надають таку можливість. Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете переказати гроші онлайн в Україну, то найкращим способом для цього стане сервіс Tempo. З ним завжди безпечно, швидко і максимально вигідно!